KLDR pohrozila, že odpoví preventivním úderem na americké provokace

PCHJONGJANG | Korejská lidově demokratická republika (KLDRú pohrozila, že bude zasazovat preventivní údery jako odpověď na pořádání společných vojenských cvičení Spojených států (SS) a jižní Korejské republiky (KR), jejichž úkolem je nacvičení akcí, zaměřených na likvidaci severokorejského vedení. Informuje Sputnik.

Kim Čong-un | foto: reuters

„Generální štáb Korejské lidové armády vymezil postoj spočívající v nelítostném maření jakýchkoli akcí nepřátel vlastními speciálními operacemi a zasazováním preventivních úderů,“ cituje Korejská ústřední telegrafní agentura mluvčího generálního štábu Korejské lidové armády.

Ve zprávě bylo rovněž zdůrazněno, že smrtelné rány bude Korejská lidová armáda zasazovat bez jakéhokoli varování a kdykoli do té doby, dokud budou jednotky ozbrojených sil SS a KR, které jsou zapojeny do „speciálních operací“ proti KLDR, rozmístěny na území jižního souseda.

„Jakmile nepřátelské síly zahájí tak zvané operace a údery, stanou se příčinou historické události, která skončí nezdarem pro americké imperialisty, a loutkoví vojáci z jižní Koree budou definitivně zlikvidováni,“ praví se v prohlášení.


Reklama: