Marine Le Pen: Evropská unie umírá. Demokratické povstání obyvatel již začalo

LILLE | Marine Le Pen znovu kriticky vystoupila na adresu Evropské unie. Podle jejích slov EU vnucuje Francii svou vůli a Francie musí získat zpět svou suverenitu. Uvedené slova Marine Le Pen přednesla na předvolebním mítinku v Lille, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marine Le Pen | reprodukovaná fotografie: Youtube.com (Marine Le Pen | Front National)
„Evropská unie umírá, protože ji národy více nechtějí. Rozhodli jsme se ve prospěch nové Evropy, která má jinou podobu ve formě svobodných evropských národů bez diktátu Bruselu.“ uvedla před svými voliči francouzská politička.

Marine Le Pen také potvrdila, že její soupeři v prezidentských volbách Francois Fillon a Emmanuel Macron chtějí, aby Francie měla ještě méně suverenity než dnes a chystají se ve prospěch eurobyrokratů předat i další pravomoci. Podle slov francouzské prezidentské kandidátky Německo se snaží Francii a také jiným zemím EU vnucovat svou vůli.

Kromě toho musí Francie vystoupit ze Severoatlantické aliance, míní Le Pen. To je evidentní gaullistický odkaz, jelikož právě generál Charles de Gaulle vyvedl za období své funkce prezidenta zemi z aliance, která je převodní pákou americké okupace Evropy.
Marine Le Pen se pak podrobněji věnovala i svým setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, prezidentem Libanonu Michelem Aounem a hlavou Čadu Idriss Deby Itnomem. Podle ní se jí podařilo setkat se skutečnými politiky, kteří i opravdu bojují proti terorismu a bojují úspěšně.

Francouzská kandidátka na post prezidenta vyjádřila svou naději, že posun k multipolárnímu světovému řádu bude pokračovat i dál, protože multipolární světový řád na rozdíl od systému „jedné supervelmoci“ respektuje lidská práva, rozmanitost a svobodu člověka, píše zmíněný deník.

„Demokratické povstání obyvatel již začalo ve Spojených státech, Velké Británii, Itálii, Indii. Ve všech zemích mluví vlastenci a vlastenci mají stejnou řeč. Mluví řečí sebevědomí, zdravého rozumu, národní hrdosti, vzájemné úcty, tolerance a svobody,“ uvedla Marine Le Pen, kdy se tak ujala odkazu Václava Klause, který již vloni předpověděl Evropě „vzpouru davů.“


Reklama: