Dnes nastal ten slavný den, byl spuštěn Brexit

LONDÝN – BRUSEL | Březen 2017 se zapíše zlatým písmem do rozkladu a rozpadu zahnívající totalitní říše řízené politickým dobytkem z Bruselu. Dnes byl spuštěn Brexit oznámením aktivace článku 50 Smlouvy o Evropě a tím proces opuštění Spojeného království z říše tyranů a zla. Cesta za svobodu pro Brita započala.

Ilustrační snímekBritská premiérka Theresa Mary May včera podepsala dopis, kterým dnes Spojené království vypoví Smlouvu o Evropě a zahájí dvouletý proces opuštění Evropské unie. O podpisu informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

„Dopis, kterým Británie uplatní článek 50 Lisabonské smlouvy, předá dnes o 13.30 h SELČ předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi velvyslanec Británie při EU Tim Barrow,“ informoval zmíněný slovenský deník, který informaci aktualizoval: „Předseda Evropské rady Donald Tusk, který dnes převezme od Británie list oficiálně spouštějící odchod této země z EU, čili brexit, oznámil, že předání se uskuteční o deset minut dříve, než bylo plánováno.“

Bude „Den B“ 30. 3. 2019?

V čele EU Donald Tusk s nacistickými rodinnými kořeny

Očekává se, že syn nacistické bestie Donald Tusk následně vydá prohlášení o přijetí tohoto oznámení a v průběhu 48 hodin rozešle představitelům zbylých 27 států EU návrh, jak by měly probíhat jednání s britskou vládou. Schválení navrhovaných směrů bude předmětem mimořádného summitu EU, který se uskuteční v Bruselu dne 29. dubna.

Ze znění Lisabonské smlouvy vyplývá, že k oficiálnímu ukončení členství vystupující země má dojít do dvou let od uplatnění zmíněného článku. V případě Británie je tak předpokládaným „Dnem B“ 30. březen 2019. K brexitu by však mohlo dojít i dříve, pokud se podaří dosáhnout konečné dohody, a naopak, dvouletá lhůta může být prodloužena, pokud s tím budou souhlasit všechny strany.

Ovšem také může Spojené království ukázat EU záda a vytrpět si dva roky šikany, než opustí spolek nesvobody a totality.