David Rath předhodil Miloše Zemana Ústavnímu soudu

BRNO | Ústavní soud se bude zabývat stížností bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha na prezidenta Miloše Zemana. Informuje server ParlamentniListy.cz s odkazem na babišpress.

David Rath už vězeňské prostředí zná. Ale patří tam?
„Rath se chce stížností domoci toho, aby se prezident Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do jeho korupční kauzy související s rekonstrukcí zámku Buštěhrad. Krajský soud v Praze vrátil případ policii k došetření druhou větev Rathovy kauzy,“ o obou událostech informoval dnes server Lidovky.cz, cituje zmíněný web.

Řízení je podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Sedláčkové na samém počátku, Zeman ještě nebyl o Rathově kroku oficiálně informován. Obsah stížnosti soud nezveřejní, řekla ČTK Sedláčková, která nechtěla komentovat ani jednotlivé argumenty Rathova podnětu.

„Ústavní stížnost proti trvajícím zásahům prezidenta republiky do probíhajícího trestního řízení, vedeného u Krajského soudu v Praze pod sp. zn. 4 T 21/2013,“ zní informace ke stížnosti v přehledu plenárních věcí ÚS. Spisová značka odpovídá případu, v němž Rath dostal za korupci 8,5 roku vězení a který kvůli nezákonným odposlechům vrátil Vrchní soud v Praze k novému projednání.


Reklama: