D. J. Trump povolil americkou válku v Somálsku. Celkem mají vojska SS vraždit v 7 zemích světa

WASHINGTON | Americký prezident Donald J. Trump dal souhlas Pentagonu na válku v Somálsku. Země je číslem čtyři na seznamu sedmi zemí, proti nimž Spojené státy (SS) vyhlásily válku od roku 2001. Toto rozhodnutí se týká i německého Bundeswehru, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Donald Trump | foto: cs.sputnik.comAmerický prezident Donald John Trump dal povolení ministerstvu obrany na agresivní akce proti islamistické teroristické milici Al-Shabaab v Somálsku. Armáda nyní může provádět cílené nálety na podporu Somálské armády, píše slovenský deník.

„Části Somálska byly také prohlášeny za bojovou zónu,“ řekl mluvčí amerického ministerstva války. To dává velitelem na zemi pravomoc rozhodnout, kdy má být proveden letecký útok v těchto oblastech bez dodatečného schválení nadřízených orgánů. Mluvčí zdůraznil, že nebyly změněny pravidla ochrany civilistů.

Německý Bundeswehr zůstane další rok ve východním Somálsku. Bundestag rozšířil působnost ve čtvrtek večer.

Vše začalo 9/11

Ilustrační snímek | foto: wideshut.co.uk

Nasazení v Somálsku odpovídá seznamu generála Wesleyho Clarka, který byl vytvořen několik dní po útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku v roce 2001.

Clark před mnoha lety řekl, že pracuje na seznamu, který ukáže, že americká vláda plánuje vpadnout do sedmi zemí v průběhu pěti letech: Irák, Sýrie, Libanon, Libye, Somálsko, Súdán a Írán. Přestože teroristé z 9/11 pocházeli ze Saúdské Arábie, tato země není na seznamu.