Máme extrémní daňové zatížení a státní zlodějská mafie na tom profituje

Řekněme si na rovinu, že jedním z dvou klíčových důvodů, proč lidé v České republice nechtějí platit daně, je extrémní daňové zatížení.

Tomio Okamura | foto: spd.cz

Tím druhým důvodem je nedůvěra občanů ve vládu, která neustále buď peníze občanů nechává rozkrádat, nebo je neúčelně využívá. Ostatně, po třech letech vlády Sobotky, Babiše a Bělobrádka se Česká republika propadla v mezinárodním žebříčku korupce.

Například ve Švýcarsku či v Japonsku je sazba DPH 8%, ale u nás je u stejných věcí základní sazba 21%. Na stole je tedy jasná otázka – kam plynou tyto peníze? Není jiné odpovědi, než že je vláda vynakládá neúčelně, nebo nechává rozkrádat. Mimochodem stát daní 21 procenty DPH i exekuce, takže všichni lidé postižení exekucemi platí o pětinu více, protože svůj lichvářský “úrok” si přisadil i stát. Dalším důsledkem špatného systému příliš vysokých daní je to, že lidé pracují načerno, protože zaměstnavatelé nechtějí platit vysoké odvody a daně za zaměstnance. Firmy daňově optimalizují v daňových rájích. Experti našeho hnutí SPD říkají – jediná cesta, jak vyhrát nad daňovým rájem, je stát se jím v dobrém smyslu také.

Současný stav je totiž opačný – čím chudší člověk, tím větší podíl ze svého příjmu platí, a to proto, aby si boháči jeho peníze přerozdělili. To je zvrácené. My v našem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) navrhujeme cestu k odpovědnému hospodaření, což znamená uzákonění přímé osobní, hmotné odpovědnosti politiků a jejich odvolatelnosti. Hmotnou odpovědnost je potřeba prosadit i u soudců.polados-prepravujeme-vas-byznys

Reklama: