Důvěra v prezidenta Zemana roste. Kdo za to může? Hlavně jeho kritici

Prezidentovi v březnu věřilo 55 procent lidí, což bylo o jeden procentní bod více než v únoru. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Informují ParlametniListy, které převzaly zprávu ČTK.

Miloš Zeman | foto: Hans Štembera (parlamentnilisty.cz)

Vláda si naopak v důvěře občanů pohoršila o dva procentní body na 35 procent. Poslanecké sněmovně v březnu důvěřovalo 27 procent občanů, což byl proti únoru nárůst o jeden procentní bod. Senátu důvěřovalo v březnu 28 procent respondentů, což bylo o dva procentní body méně než o měsíc dříve.

„U vlády, Poslanecké sněmovny a v menší míře i u senátu ale v dlouhodobější perspektivě vidíme podstatné zvýšení důvěry v porovnání s předchozím volebním obdobím ukončeným předčasnými volbami na podzim roku 2013,“ podotklo CVVM.

Kdo může za to, že důvěra v Miloše Zemana je více jak 50%. Je to jednoduché, kritici útočí na prezidenta v těch oblastech, kterými právě občany oslovuje. Kdyby mu připomínali a kritizovali za to, co občanům vadí a Zeman to tiše podporuje – EU, euro, modrý hadr nad Hradem, federalizace EU, společní armáda EU a další zhovadilosti, tak by podporu měl minimální.


Reklama: