SS uvalily nové sankce na KLDR

WASHINGTON | Spojené státy (SS) k dnešnímu dni uvalily sankce na dalších 11 Severokorejců a jednu severokorejskou firmu v souvislosti s jejich úlohou v rámci zbrojního programu Korejské lidově demokratické republiky (KLDR). Oznámilo to americké ministerstvo financí, které cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Kim Čong-un

Ministerstvo podle agentury Reuters upřesnilo, že tito jednotlivci pracovali jako agenti severokorejské vlády v Rusku, Číně, Vietnamu a Kubě. Jejich úkolem bylo získávat finanční podporu a jinou pomoc při pořizování zbraní pro již v minulosti sankcionováno severokorejské firmy a banky.

Společnost Paeksol se na černé listině zase ocitla pro své zapojení do obchodování s uhlím a nerosty KLDR, uvedla jihokorejská agentura Jonhap.

„Dnešní sankce jsou zaměřeny na rozbití sítí a metod, které uplatňuje vláda Severní Koree při financování svého protiprávního jaderného či raketového programu …“ uvedl americký ministr financí Steven Mnuchin. „Vyzývám naše partnery a spojence, aby přijali podobná opatření k tomu, aby se takové financování zastavilo,“ dodal ministr.


Reklama: