Americká agrese: Americká letadlová loď Carl Vinson míří ke Korejskému poloostrovu

WASHINGTON – SOUL | Spojené státy (SS) nečekaně otočily směrem k pobřeží Korejského poloostrova útočný oddíl v čele s letadlovou lodí Carl Vinson, informuje agentura Renhap.

USS Carl Vinson
Útočný oddíl amerických lodí směřuje ke Korejskému poloostrovu ze Singapuru, původní plán plavby k Austrálii byl změněn. Kromě letadlové lodi Carl Vinson tvoří tento oddíl dva torpédoborce a jeden křižník s řízenými střelami schopnými zachytit balistické rakety. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Agentura Renhap píše, že přesun lodí je dost neobvyklou věcí, poněvadž tato letadlová loď již zavítala do Jižní Koree méně než před měsícem. Renhap uvádí slova mluvčího jihokorejského ministerstva obrany Mun San Giuna, že to je projevem vážného vztahu k situaci na Korejském poloostrově.

Mluvčí se domnívá, že akce SS sledují cíl posílení obrany pro případ jaderné zkoušky nebo vypuštění balistických raket KLDR. V odpovědi na otázku o možnosti války na Korejském poloostrově Mun San Giun zdůraznil, že jihokorejská armáda je připravena odrazit „provokace Severu“.


Reklama: