V Srbsku postaví pomník obětem amerických vrahů

BĚLEHRAD | Srbské úřady postaví pomník obětem bombardování Severoatlantické aliance v roce 1999. Oznámil to agentuře Sputnik premiér a zvolený prezident země Alexandar Vučič.

Aleksandar Vučić | foto: cazin.net
„Srbsko splní své závazky vůči nevinným obětem agrese proti naší země. To je naše povinnost a ukazatel našeho odpovědného přístupu k budoucnosti. Toto zlo se nesmí nikdy opakovat,“ prohlásil premiéra a zvolená prezident Vučič.

Této iniciativě požehnal patriarcha srbský Irinej, a schválili ji úřadující prezident Srbska Tomislav Nikolič, prezident Republiky Srbské Milorad Dodik, režisér Emir Kusturica, prezident Srbské akademie věd a umění Vladimir Kostič a náměstkyně ředitele Ústavu pro ochranu kulturních památek Ivana Prodanovičová Rankovičová.

Americká zločinecký agrese proti Jugoslávii probíhala od 24. března až do 10. června 1999. Zločineckým útokům byly vystaveny jak vojenské, tak i civilní objekty. Přesný počet zahynulých pokojných obyvatel dosud nebyl stanoven. Jde přibližně o dva tisíce povražděných lidí, mezi nimiž jsou stovky dětí.


loading...
loading...
Reklama:
loading...