Ministr zahraničí SS Tillerson jednal se svým protějškem v Moskvě

MOSKVA | V Moskvě proběhla schůzka ministra zahraničí Spojených států (SS) Rexe Tillersona s ministrem zahraničních věcí Ruské federace (RF) Sergejem Lavrovem. Hlavním tématem jednání podle názoru většiny pozorovatelů byla Sýrie: „chemický“ incident u Idlibu a následný raketový útok SS na leteckou základnu Šajrát. Prostě ameická agrese vůči suverénnímu státu na základě provokace vytvořené SS.

Rex Tillerson a Sergej Lavrov | foto: Sputnik
Sledujeme snahy zmařit spolupráci

Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova dochází ke snahám zmařit spolupráci Moskvy a Washingtonu a vyhrotit situaci. Dodal však, že je to krátkozraké, informuje Sputnik.

„Sledujeme snahy zmařit naši spolupráci, sledujeme snahy vyhrotit konfrontaci. Podle nás je to krátkozraký přístup.“ řekl ministr na společné konferenci po skončení vyjednávání s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem.

Lavrov, Sergej Viktorovič dodal, že historie dokazuje, že když Moskva a Washington spolupracují, tak vyhrávají nejen naše národy, ale vyhrává celý svět.“

Tupý americký zločinec: Americký útok byl opodstatněný. Ne: byla to zločinná agrese

Rex Tillerson

Americký útok proti letecké základně v Sýrii byl opodstatněný, což se potvrzují fakta, která má americká strana k dispozici, oznámil americký ministr zahraničí Rex Tillerson, který se tak v Moskvě uvedl jako prase a lhář, jelikož fakta, co jsou známá zní: Chemické zbraně použili teroristé a podle popisu se nejednalo o sarin, jak tvrdí Američané.

„Náš postoj se opírá o fakta, která máme,“ uvedl americký zločinec. „Údery proti Sýrii, ke kterým došlo, jsou opodstatněné a byly namířeny proti syrským silám. Jsme o těchto faktech přesvědčeni a nepochybujeme o nich,“ uvedl Tillerson. BuĎ je debil, nebo věří pohádkám.
ministr, Lavrov Sergej Viktorovič

Podle Moskvy předložení Radě bezpečnosti OSN rezoluce v souvislosti s chemickým útokem v Idlibu je kontraproduktivní, oznámil ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Daná rezoluce nemá vyšetřit, kdo útok spáchal, ale zní tak, že se má vyšetřit proč to Asad spáchal, což je rozdíl. Jedná se o mezinárodní právo v americkém pojetí stylu imbecility, jelikož v SS snad normální lidé v politice nejsou.

„Považujeme za kontraproduktivní snahu schválit v RB OSN rezoluci, která se bude týkat nejen vyšetřování tohoto incidentu, ale která se bude hlavně snažit legitimizovat obvinění, jež apriori viní Damašek. My máme jiná fakta,“ uvedl Lavrov.

V. V. Putin je ochotný obnovit memorandum, pokud SS dokážou potvrdit a přesvědčit, že bojují s terorismem

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace | reprofoto: Sputnik

Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil svou ochotu obnovit memorandum o předcházení incidentů v syrském nebi. Prohlásil to dnes šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na závěr svého jednání s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem, jenž se rovněž setkal s ruským prezidentem. Uvádí zmíněná ruská agentura.

„Platnost memoranda o předcházení incidentů a zajištění bezpečnosti letů vzdušných sil v průběhu operace v Sýrii byla ruskou stranou pozastavena,“ připomněl ministr. „Dnes prezident Ruské federace potvrdil naši připravenost k jeho obnově, pokud dojde k jasnému potvrzení, že hlavním cílem letectva americké koalice a VKS RF je boj s IS a Frontou an-Nusrá.“


Reklama: