Negr vraždil bílé křesťany. Řval Aláhu Akbar, ale nebyl terorista, prostě normálka

FRESNO | V Kalifornii zavraždil černoch tři bělochy a čtvrtého zranil. Informují ParlamentníListy.cz a dodávájí, že přitom křičel „Allahu Akbar“

Ilustrační snímek
Podle policie se však nejednalo o terorismus, ale o projev protestu proti vládě bílé většiny. „S vražděním měl přitom nejspíš zkušenost – byl hledán pro týden starou vraždu ochrankáře v motelu. Samotný výkřik byl policií interpretován jako ‚žádost o pomoc Boha‘,“ píše zmíněný zdroj.

Devětatřicetiletý muž jménem Kori Ali Muhammad vystřílel během minuty a půl šestnáct zásobníků. Masakr se odehrál na ulici ve městě Fresno poblíž parkoviště provozovaného katolickou charitou. Prvního zavraždil skrz okénko jeho jedoucího auta, další dva zavraždění byli náhodní kolemjdoucí. Všichni byli běloši.
Kori Ali Muhammad byl policií hledán kvůli týden staré vraždě. Navíc na sociálních sítích psal, že nenávidí bělochy a vládu. Po činu, ještě když jej policie zatýkala, křičel „Allahu Akbar“.

Policejní mluvčí Jerry Dyer však před novináři vehementně odmítl, že by se jednalo o teroristický útok. „Byly to nevyprovokované útoky ze strany jedince, který se rozhodl zabíjet. Nemá to nic společného s terorismem, navzdory proneseným výrokům,“ cituje jeho slova český server Novinky.cz.

Jednalo se podle něj o útok z nenávisti, kterým Muhammad dával najevo svůj odpor proti vládě a bělochům. „Neměl rád bělochy, a projevoval protivládní nálady,“ řekl doslova mluvčí.