Turecký islamismus ohrožuje Evropu

Výsledek referenda v Turecku, kde těsně zvítězili zastánci islámského prezidenta Erdogana, nepovažuji za překvapivý, ani za zásadní moment. V Turecku totiž nikdy žádná skutečná demokracie nebyla, není a nebude. Jelikož demokracie našeho typu je v islámském světě nemožná.

Tomio Okamura
Minulé oboustranné snahy o vstup Turecka do Evropské unie byly pouze výrazem agonie zkrachovalého projektu evropské integrace. A současný autoritativní turecký režim díky svému členství v NATO zásadním způsobem zpochybňuje úlohu této organizace při obraně demokracie. Otázka dne je, na kolik má smysl mít v NATO islamistického partnera, který bombarduje kurdské civilisty, zatím co Kurdové bojují s islámskými zločinci.

Na závěr připomínám, že to byla Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda, která předloni odsouhlasila bezvízový styk pro turecké občany do Evropy. Já i naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) jsme zásadně proti tomuto kroku ve Sněmovně protestovali. A naštěstí zatím bezvízový styk ještě nezačal platit. Je to další ukázka nebezpečné a diletantské zahraniční politiky současné české vlády. Místo aby byla pro vládu prioritou bezpečnost českých občanů, tak servilně kýve na návrhy Evropské unie, která opakovaně selhává.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr