Jak má Babiš dlouhé prsty? Policisté snažící se odhalit vraha Mrázka skončili v cele GIBS

PRAHA | Stále neobjasněná vražda údajného šéfa podsvětí Františka Mrázka stále vzbuzuje emoce, i 11 let poté. Nyní se pod nebývalý tlak Generální inspekce bezpečnostních sborů dostala skupina vyšetřovatelů speciálního policejního týmu Tempus. Píše o tom deník Právo, píšou ParlamentniListy.cz. Podle Marka Dalíka je objednatelem, tedy i vrahem Mrázka Andy Babiš, slovenský přivandrovalec.

Andy Babiš – Ivan Jonák
Kamarádi do deště
(Zloděj a vrah? Nebo dva vrazi?)

Zmíněný web dále píše: Ten upozorňuje na to, jak pracovníci GIBS zadrželi v osm ráno tři policisty z týmu kvůli údajnému podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby. Další dva detektivy pak prý vyslechli v pozici svědků. Tři policisté byli po výslechu propuštěni bez sdělení obvinění. Důvod, proč strávili den a noc v cele, tak podle všeho neznají. Mělo jít však o případ vraždy někdejšího romského bosse podsvětí Antonína Běly, jehož případ s případem Mrázka spojuje Pavel Šrytr. Oběma mužům dělal osobního strážce. A právě on je také spolu s kolegou Jánem Kacem obviněn kvůli vraždě Běly.

Inspekce, jak informuje Právo, si pak pro detektivy přišla v době, kdy podali návrh na obžalobu Běly a Kaca. Důvěryhodný zdroj z bezpečnostních kruhů tak jednoznačně hovoří o nátlaku a pokusu o zastrašení a diskreditaci policistů, kteří objasnili vraždu Běly. „Pustili se velmi aktivně do vyřešení vraždy Mrázka a to se některým lidem nemusí líbit,“ míní zdroj podle Práva a dodává, že policisté byli zadrženi v osm ráno a na vysvětlení museli čekat do večera, či dokonce až do druhého dne. Inspektor vedoucí výslechy se pak měl chovat velmi nevhodně a nekorektně, policisty ponižovat a dehonestovat.

Ve hře je proto nyní stížnost směrem k činnosti GIBSu. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v té souvislosti přislíbil, že požádá o informace policejního prezidenta Tomáše Tuhého, případně se následně může obrátit i na sněmovní komisi pro kontrolu inspekce.

K informacím Marka Dalíka, aby to vše lépe zapadlo, je nutné dodat, že Babiš se veselil, viz. fotografie výše, také z objednatelem vraždy manželky Ivanem Jonákem. Takže vrána k vráně.