Lidovci versus samoživitelky

Když před časem Jiří Čunek v souvislosti se zálohovaným výživným pro samoživitelky prohlásil, že pokud se žena špatně rozhodla, s kým mít dítě, musí nést následky, mohli se lidovci vymlouvat na exces svého kontroverzního straníka.

Kateřina Konečná | foto: konecna.cz
Jenže o pár dní později sám předseda Pavel Bělobrádek doporučil těmto matkám, které opustil partner a jsou tak ohroženy chudobou, aby si našly jiného chlapa.

Základem rodiny, o níž lidovci tak rádi mluví, najednou nejsou plnohodnotné citové vazby, partnerství degradují jen na instituci pro materiální zajištění. „Rozhodně se nebudu cpát do vztahu z ekonomických důvodů, nejsem zlatokopka ani prostitutka,“ napsala předsedovi KDU-ČSL v diskusi na internetu jedna žena. Stručně a přesně vyjádřila, jak lze jeho výrok chápat.

On se za něj sice omluvil, ovšem až poté, co jeho arogantní věta vyvolala bouři znechucení nejen mezi samoživitelkami. Zřejmě mu došlo, že urážkou – on říká nadsázkou – body před volbami nezíská. A že naší společnosti není cizí solidarita se ženami, které pečují o děti a mnohdy marně od expartnerů požadují alespoň ekonomický podíl na výchově potomků. O body naopak přichází.

Počet neúplných rodin se přibližuje hranici 200 tisíc, v 90 procentech se o nezaopatřené děti starají matky. A stále větší počet jich je ohrožen chudobou a sociálním vyloučením. A z nich si předseda lidovců dělá nepřátele. Ale proč bychom očekávali zájem o boj s chudobou od strany, která hájí krádež století, tedy církevní restituce, jež nás vyjdou na desítky miliard. Proč bychom očekávali zájem o boj s chudobou od strany, která se spojuje s hnutím STAN, ještě nedávno partnerem Kalouskovy TOP 09. Právě její »reformy« počty chudých zvyšovaly. Počkejme si raději na další hloupé a asociální výroky, které by mohly lidovce vrátit tam, kde byli v minulém volebním období. Mimo poslanecké lavice.

loading...


loading...
Reklama:
loading...