Soud s přivandrovalým mu-slimáckým dobytkem již začal. Nejezděte do Německa je tam nebezpečno a vysoká šance, že Vás zabijí nebo znásilní

V německé Bochumi včera začal ostře sledovaný proces s iráckým uprchlíkem, který je obžalován ze znásilnění dvou čínských studentek. S oběma dívkami pachatel zacházel velmi brutálně.

mu-Slimácká prasata znásilňují evropské ženy | foto: rodobrana.org
Jak referuje deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, k prvnímu násilnému trestnému činu došlo před devíti měsíci. Čínská studentka, která byla na bochumské univerzitě v rámci výměnného pobytu, byla napadena na cestě z nákupu v místním supermarketu. O tři měsíce později se pachatel dopustil dalšího znásilnění, když se terčem jeho zvrhlých choutek stala další čínská studentka. Podezřelý byl sice zatčen až v prosinci, ale studentky i všechny ženy v Bochumi si konečně mohly oddychnout.

Vyšetřovatelé měli ze dvou znásilnění k dispozici pachatelovu DNA, ale kromě toho žádné bližší stopy. Dokonce i po zveřejnění podoby násilníka se přihlásili jen čtyři svědci. K jeho dopadení pomohla až náhoda. Přítel druhé z obětí vyfotografoval na místě pozdějšího zločinu muže, který se pohyboval v blízkosti křoví a poté utekl. Jak se pak ukázalo, šlo právě o iráckého násilníka. Při prvním výslechu uvedl, že pospíchal, a proto běžel pryč.
Stopy nakonec dovedly vyšetřovatele do blízkého uprchlického centra, kde žil dvaatřicetiletý Iráčan se svojí manželkou a dvěma dětmi. Pochybnosti o vině zadrženého migranta neměli policisté téměř žádné, protože DNA z místa činu jednoznačně potvrdila jejich podezření. Znásilnění navíc proběhlo velmi brutálním způsobem. „První svoji oběť zatáhl do křoví, kde ji škrtil provazem, poté ji zbil a nakonec znásilnil. Moje klientka byla v naprostém psychickém šoku,“ uvedl advokát.

Na rozdíl od obou znásilnění si v soudní síni dle německého deníku počínal irácký násilník velmi tiše. Když vstupoval do místnosti, zakrýval si tvář papírovou složkou. Nepřál si žádné fotografování ani pořizování zvukového záznamu. „Můj klient nebude vypovídat,“ sdělil jeho obhájce Egbert Schenkel. „Výsledky vyšetřování jsou průkazné. Možná by si měl obžalovaný své mlčení ještě rozmyslet,“ reagoval soudce Volker Talarowski.

Obě čínské studentky se včerejšího prvního soudního líčení nezúčastnily a v Bochumi se objeví až později. První z obětí znásilnění přijede k výpovědi až z Číny. „Bylo by lepší, kdybyste ji toho mohl ušetřit. Bojí se před německým soudem svědčit. Bude to pro ni obrovská psychická zátěž,“ konstatovala Dörte Ganzer, obhájkyně dvaadvacetileté čínské studentky.převzato ze serveru ParlamentníListy.cz | Zdroj: ePortal.cz

Reklama: