Bašár al-Asad:Trump je jen loutkou, nemá žádnou vlastní politiku

DAMAŠEK | Americký prezident Donald Trump není skutečným nezávislým politickým vůdcem, ale jen loutkou amerických korporací, vojenských a zpravodajských služeb a slouží jejich zájmům, prohlásil syrský prezident Bašár al-Assad v exkluzivním rozhovoru pro latinskoamerickou televizní síť Telesur. O rozhovoru informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Bašár Al-Asad | foto: cs.sputnik.com

Trump nemá žádnou vlastní politiku, ale pouze provádí rozhodnutí zpravodajských agentur, Pentagonu, velkých výrobců zbraní, ropných společností a finančních institucí, vyjádřil se syrský prezident al-Assad. „Jak jsme viděli v posledních týdnech, zcela změnil svou rétoriku a podrobil se podmínkám temného amerického státu nebo temného amerického režimu,“ uvedl prezident Syrské arabské republiky, který čelí vojenské agresi Spojených států (SS) a válečnému zločinu SS, útočné válce.

Poukázal na skutečnost, že Trump přišel k moci na politické platformě, která slibovala odklon od intervenční politiky předchozího amerického prezidenta Baracka Obamy, ale brzy zapomněl na své sliby a nařídil raketový útok proti syrské letecké základně. Kdy Američané vyrobili důvod pro útok pod falešnou vlajkou a s teroristy, s kterými kooperují, Američané spáchali chemický útok v provincii Idlib v Sýrii.
Syrský prezident také uvedl: „Je to úplná ztráta času při stanovení zahraniční politiky amerického prezidenta, a to, co skutečně dělá, závisí na tom, „co mu diktují“. Podle něj“to není nic nového a takto probíhá americká politika už desetiletí. Tamní vůdci v Bílém domě jsou jen loutky hlubokého státu, tedy mafie vojeskoprůmyslového plutokratického režimu.

„To je to, co charakterizuje amerických politiků: fungují pouze na denní bázi … Proto bychom neměli věřit tomu, co říká Pentagon nebo jakákoli jiná americká instituce, protože říkají věci, které slouží jejich politice, ne věci, které odrážejí skutečnost a fakta,“ pokračoval al-Assad a dodal, že SS nadále plní svou dlouhodobou politiku zaměřenou na vytvoření a udržení globální hegemonie tím, že se obrátí proti všem zemím, které se postaví proti jejímu válečným zónám: „Spojené státy se vždy snaží kontrolovat všechny státy světa bez výjimky. Neakceptují spojence, bez ohledu na to, zda jsou to rozvinuté státy jako státy západního bloku nebo jiné státy světa.“

Bašár al-Asad se podobně vyjádřil i pro ruský Sputnik: „Režim ve Spojených státech se nezměnil. Od pádu Sovětského svazu Spojené státy útočí na různé země různými způsoby bez zohlednění Rady bezpečnosti nebo OSN. Dále míní, že pro SS výsledek ospravedlňuje prostředky, žádné hodnoty, žádná morálka, vše se může stát. Prostě si myslí, že mohou cokoliv i vraždit a páchat genocidu.


Reklama: