Přivandrovalí mu-slimáci nechtějí pracovat. Chtějí jen parazitovat a myslí si, že jsme jejich otroci

OSLO | Nový výzkum ohledně aktivity obyvatel Norska na trhu práce ukázal, že čím déle imigranti pobývají na území státu, tím se propast mezi nimi a Nory zvětšuje, informuje o přivandrovalých mu-slimáckých parazitech server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na norwaytoday.info a vg.no.

Vetřelec se sekyrou

Bádání vědců z Centra Ragnara Frische pro ekonomický výzkum ukázalo, že předpokládaná aktivita imigrantů na trhu práce krátce po jejich příjezdu je povzbudivá. Vše se ale v průběhu dalších pěti deseti let mění. Rozdíl v aktivitě na trhu práce se mezi rodilými Nory a imigranty stále zvětšuje.

Neuspokojivá je také tendence imigrantů využívat sociální podporu. Stále více z nich vyhovuje zůstat v péči státu.

Knut Røed z Centra Ragnara Frische uvedl: „Byli jsme vlastně velmi překvapeni výsledkem výzkumu, protože rozdíly mezi migranty a rodilými Norskými občany by se měly postupně stále zmenšovat, čím déle migranti v Norsku žijí. Ukázalo se, že je tomu naopak.“
Úřadující ministr pro imigraci a integraci Per Sandberg přiznal, že si je vláda vědoma problémů, o nichž hovoří zpráva Centra Ragnara Frische pro ekonomický výzkum, ale naznačil, že nelze vše vyřešit politickou cestou.

„I kdyby vláda učinila další kroky, pokud jde o zajištění práce a příležitostí migrantům, tak nesmíme zapomínat, že politici nemohou nutit lidi, aby se integrovali,“ dodal ministr.

Jeden z největších norských deníků Verdens Gang napsal, že se jedná „o velmi špatné zprávy“ pro sociální stát.

„Závěr je jasný: pokud se nám nepodaří přimět nové přistěhovalce k práci, celý náš sociální model bude ohrožen,“ stojí v úvodníku zmíněného listu.