Evropská aliance svobodných a suverénních států, tak to je vize Marine Le Pen pro Evropu

PAŘÍŽ | Kandidátka na prezidentský post Marine Le Pen prohlásila v éteru rozhlasové stanice Europe 1, že chce nahradit Evropskou unii Evropskou aliancí svobodných a suverénních států, informuje o plánech, které nejsou nové, ale dlouhodobé, světová zpravodajská agentura Sputnik.

Marine Le Pen
„Jsem Evropanka, ale nechci mít tuto politickou strukturu, která se jmenuje Evropská unie, a která se plně odchýlila od svého kursu. Snad najdeme pro ni nové jméno, jméno nové Evropy národů a spolupráce… Například, Evropská aliance, která umožní zemím spolupráci v projektech, jež neodporují jejich národním zájmům, poněvadž hlavním problémem EU je právě skutečnost, že se stala prakticky totalitní,“ prohlásila madame Le Pen.

Koho byste volili v 2. kole prezidentských voleb ve Francii?

  • Marine Le Pen (97%, 21 511 hlasů)
  • Emmanuel Macron (3%, 678 hlasů)

Počet hlasů: 22 189

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poznamenala, že věří, že se spojenci z evropských států, jež jsou rovněž poškozeny EU, dokáže radikálně změnit model fungování Evropské unie, která se může nazývat Evropská aliance svobodných a suverénních států.

Tato myšlenka není novou a má v Evropě řadu spojenců, kdy tyto politické strany a hnutí jsou sdruženy v politické frakci i v rámci Evropského parlamentu, či spolupracují parlamentními stranami či hnutími v členských zemích. ENF je v překladu Evropa svobodných národů.


Reklama: