Polský nacismus? Noční vlky nepustili do Polska. Odměna za osvobození Osvětimi a Březinky?

VARŠAVA | Ruští členové klubu Noční vlci, kteří se účastní jízdy pod heslem Cesty Vítězství – na Berlín, nedokázali překročit polskou hranici, sdělil jejich vůdce Alexandr Zaldostanov zvaný Chirurg, informuje o nacistických praktikách Poláků, kteří opětovně nepustili motorkáře připomínající vítězství nad nacismem, světová zpravodajská agentura Sputnik.

Noční vlk se zdraví s českým motorkářem u památníku Hrabyně | foto: Radek Velička (2015)

„Stojíme na jedné straně hranice, všichni Rusové, protože nemá smysl tam lézt. Hned nás pošlou zpátky,“ řekl Zaldostanov v interview pro televizi Rossija 24.

Přes hranici se dostali pouze motorkáři s pasy EU. Jeden z nich, noční vlk ze Slovenska, přepravil na polské území vlajku zvláštního motoristického pluku ze Stalingradu, sdělil vůdce nočních vlků.

„Na hranici zabavili našim chlapcům víza a poslali je zpátky. Ale místo nás to stejně udělali jiní lidé a vztyčili vlajku Vítězství, kterou nám zakázali vztyčit, protože ji považují za extremistickou,“ dodal motorkář.

Zabavení víz je tak trochu nacistická metoda. Koncentrační tábory se v Polsku nesmí označit za „polské“ je to dokonce trestný čin, může se hovořit jen o nacistických táborech Osvětim a Březinka. Ovšem mnoho Poláků tam rádo pomáhalo nacistům, jelikož antisemitismus byl v Polsku rozbujelý stejně jako v Německu. A právě v Osvětimi chtěli Noční vlci uctít památku umučených a zabitých.V čele EU Donald Tusk s nacistickými rodinnými kořeny

Reklama: