Mým národům

Vážení spoluobčané, muži i ženy, dorostenci i senioři, odvolávám se tímto otevřeným dopisem především na vaše znalosti získané nejen ve škole a praxi života, ale především na vaši vlastní zkušenost.

Miroslav Sládek

Předseda vlády Bohuslav Sobotka, předseda České strany sociálně demokratické, oznámil, že demisi podá celá vláda. A to jako reakci na chování místopředsedy vlády Andreje Babiše, kterým dává jasně najevo svoje pohrdání nejen ústavními institucemi Česká republiky, ale i celým národem. Je kuriozitou, která je možná jenom v naší zemi, aby se oligarcha, jehož majetek pochází z klientelismu a ničení desítek slušných podnikatelů, přes zneužívání chyb v zákonech až po vyloženě kriminální činy a napojení na největší esa podsvětí, stal místopředsedou vlády a ministrem financí.

Ovšem ohlas, který mělo toto prohlášení v českém národě mně vyloženě nahání strach. Hurá, zbavíme se Sobotky, ani jediné slovo týkající se kriminálního podnikatele a jeho neblahého působení ve vládě. Sobotka nemusí být populární. Babiše je populární a jeho cesta k miliardám je dlážděna doslova mrtvolami. Národ ale jásá, že se zbaví nepopulárního ňoumy a málem pláče, že odchází i největší škůdce a jeho guerilla bezcharakterních ničemů.

Nemohu uvěřit tomu, že by lidé měli tak krátkou paměť. Nyní totiž může prezident jmenovat tak zvaně úřednickou vládu, která může doslova zmrzačit celou zem. Jí totiž nebude záležet na volebních preferencích, jako politickým stranám, a proto může ničit, okrádat a devastovat. Mladé lidi, mladé rodiny, seniory, lidi v produktivním věku, prostě všechny. To, co by politické straně neprošlo, a zvláště před volbami si přeci úřednická vláda může dovolit bez zaváhání. Nebo jste snad, vážení spoluobčané zapomněli na Tošovského, Rusnoka, nebo snad chcete, aby se koruna úplně zhroutila a všichni jsme skončili na dlažbě?