Další přemet blbečka v roli premiéra. Demise nebude. Sobotka navrhne Zemanovi odvolání Babiše

PRAHA | Slávek Sobotka nebude podávat demisi. Důvodem podle něj je fakt, že prezident si vykládá ústavu tak, že by měl odejít jen premiér, když podá demisi jen Sobotka. „Zvolí jiné řešení. Sobotka místo toho z vlády odvolá ministra financí Andreje Babiše. Předseda vlády svá stanoviska prohlásil během dopolední tiskové konference,“ píše server iRozhlas.cz.

Na fotografii může být spocená zbabělá krysa nebo Slávek Sobotka. Vyberte si | foto: cs.sputnik.com

„Většina ústavních právníků se vyjadřuje v tom smyslu, že padá celá vláda. Je to totiž premiér, kdo členy navrhuje, kdo je veřejností žádán veřejností, aby řešil problémy členů vlády,“ uvedl Sobotka. Jenže ústavní právníci lžou, jelikož text ústavy zní jinak. Premiér navrhuje demisi celé vlády po usnesení vlády jako celku, že má předat demisi ministrů prezidentovi. V případě, že podá demisi premiér bez souhlasu ministrů, tak ji podává jen za sebe a ne za vládu. Sobotka je proto vůl.

V minulosti sice nebylo nikdy takové usnesení přijato, ale ministři veřejně podporovali fakt, že vláda končí. Nyní tomu tak není, tudíž „ústavní“ právní žvaní jako debilové. Je to nová situace, který se nikdy neřešila. „Ústavní právník“ není nikde definován, je to jen maskot presstitutek. Konečné slovo dle Ústavy má Ústavní soud, ale ten nesmí nic komentovat, jelikož by pak měl rozhodovat. Ovšem spojené „ústavní právník“ by také mohlo znamenat, že to je právník držený pro šílenství v blázinci. To by více odpovídalo.

„Sobotka během pátku odešle Zemanovi návrh na odvolání ministra financí Babiše z vlády. Věří, že Zeman bude postupovat dle ústavy a Babiše bez odkladu odvolá,“ píše server iRozhlas.cz a pak dále šíří lži Sobotky, což už je bezvýznamné, jelikož Sobotka jasně ukázal, že to je taková malá podrazácká svině, který tady tvoří vládní krizi.


Reklama: