Kajínek dostane milost. Opětovné otevření sporu a případné osvobození tedy nehrozí

PRAHA | Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek bude volný. Prezident Miloš Zeman to nepřímo potvrdil ParlamentnímListům.cz. Oficiálně své rozhodnutí podle svých slov oznámí po návratu z Číny. Informuje zmíněný web.

Jiří Kajínek
Miloš Zeman zhruba před měsícem v Čáslavi při setkání s občany uvedl, že vážně uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka. Nyní během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že už je rozhodnutý.

„Víceméně už jsem rozhodnutý a oznámím to po návratu z Číny,“ uvedl prezident pro PL. Na doplňující otázku, zda je rozhodnut ve směru milost udělit, Zeman odpověděl: „Myslím si, že Jiří Kajínek nemusí žít v zoufalství.“

Jde tedy o sice nepřímé, ale jasné potvrzení. Skutečnost, že se prezident rozhodl, naznačoval i středeční program první dámy Ivany Zemanové, která neočekávaně zavítala do rýnovické věznice a s Kajínkem se setkala.
Podle jeho slov však první dáma tuto zprávu Kajínkovi ve středu při setkání nejspíš neřekla. „Velmi pochybuji,“ sdělil na dotaz.

Udělením milosti prezidenta republiky se nikdy nezjistí, co skutečně stalo, zda byl Jiří Kajínek tím, kdo vraždil, a nebo byl jen obětí justiční a plicejněprokurátorské mafie. Po udělení milosti bude jen omilostněným vrahem, bez náhrady na odškodnění. Je toto úmysl Miloše Zemana, který prohlásil, že milosti bude udělovat jen na doporučení Ministerstva spravedlnosti a jen v případech smrtelně nemocných odsouzených? Proč Zeman porušil svůj slib a udělal si z huby řiť?

loading...


loading...
Reklama:
loading...