Vyděrači v ukrajinské vládě za ruský plyn stále dluží miliardy dolarů

KYJEV | Včera informoval předseda představenstva Gazpromu veřejnost a média o vývoji ukrajinského dluhu za dodávky ruského plynu, kdy byl zklamaný špatnou platební morálkou a stále se opakujícím lhaním z ukrajinské strany. Ukrajina měla nejvýhodnější podmínky k odběru plynu, avšak stále dlužila, proto je logické, že dostala běžnou cenu. Dnes se chce Ukrajina dokonce soudit, že Rusko porušilo smlouvy o dodávce, ale opomněli své dluhy. Ukrajina si hraje na rozmazleného fracka, který si chce diktovat ceny za které chce kupovat.

Jurij Prodan - Ukrajinský vyděrač s plynem

Jurij Prodan – Ukrajinský vyděrač s plynem

„Ukrajina splatila pouze polovinu dluhu za dodaný ruský plyn,“ sdělil dnes předseda Gazpromu Alexej Miller novinářům. „Rusko dostalo za dodaný plyn pouhých 1,3 miliardy dolarů,“ dodal. Miller připomněl, že Moskva poskytla Kyjevu úvěr ve výši 3 miliardy dolarů za podmínky úplného zaplacení dluhu za plyn v roce 2013. Gazprom ještě neobdržel ani jeden dolar za březnové dodávky plynu.

Ukrajina jako zloděj si chce diktovat cenu

Jurij Prodan z postu nelegitimního pučistického ministra energetiky pěstičkou vyhrožoval a varoval, že nesníží-li Rusko cenu plynu, obrátí se Kyjev na stockholmský Mezinárodní arbitrážní soud. Ovšem Ukrajina je tradičním zlodějem plynu a vždy po celou dobu trvání smlouvy s Ruskem jak o dodávkách, tak i tranzitu porušovala. Plyn byl kraden nebo za něj neplatili.

Ve čtvrtek sdělil ruský premiér Dmitrij Medveděv, že od 1. dubna mají být ceny pro Ukrajinu zvýšeny na 485 dolarů za 1000 USD za krychlový metr v souvislosti se zrušením dohod o Černomořské flotile, právě v táto smlouva garantovala Ukrajině nejlevnější plyn na světě.

Na Ukrajině vládne zločinecký systém, proto se není třeba podivovat na zločineckými prohlášeními Jurije Prodana, který poslal Rusku vyděračský vzkaz.