Kypr v Česku v září obnoví ambasádu

PRAHA – NIKÓSIE | Kypr na podzim obnoví svou ambasádu v České republice. Po jednání se svým kyperským protějškem Ioannisem Kasulidisem to oznámil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, informují ParlamentniListy.cz.

Ilustrační snímek
Velvyslanectví v Praze by mělo začít fungovat letos v září a Zaorálek Kasulidise pozval, aby se zúčastnil slavnostního otevření. Během schůzky se ministři věnovali také budoucnosti Evropské unie a Kasulidis Zaorálkovi sdělil zkušenosti s předsednictvím Výboru ministrů Rady Evropy, píše ČTK.

„Roste počet českých turistů na Kypru a plnohodnotné fungování zastupitelských úřadů je něco, co se nám velmi hodí a vítáme to,“ komentoval šéf české diplomacie obnovení činnosti kyperské ambasády, která byla v červenci 2013 dočasně uzavřena z úsporných důvodů.

Zaorálek svého kyperského kolegu požádal o podporu při jednání o přesídlení Evropského bankovního úřadu (EBA). Instituce zajišťující dohled na evropskými bankami má zatím své místo v Londýně, po odchodu Británie z Evropské unie by se však měla přestěhovat. „Jednáme teď na všech stranách, abychom vytvořili dobrou pozici pro Českou republiku. Je o to veliký zájem, ale proč to nezkusit,“ řekl Zaorálek.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr