Rakousko si posvítí na turecké trojské koně, kteří ohrožují bezpečnost země

VÍDEŇ | Ministerstvo vnitra včera uvedlo, že dostalo seznam osob, které mají mát údajně dvojí občanství. Turecké a Rakouské. Toto je v rozporu s legislativou Rakousko. Pokud majitel rakouského pasu zpět přijme své původní občanství, přestává být občanem Rakouska a jev zemi jen vetřelec.

turecká vlajka v plamenech | foto: theatlantic.com
Seznam rakouskému ministerstvu vnitra poskytla Svobodná strana Rakouska (FPÖ), která je oprávněným kritikem tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a jeho tureckých stoupenců v Rakousku, kteří představují v zemi bezpečností riziko. Jelikož muži ve vojenském věku musí před přidělením rakouského občanství absolvovat službu v rakouské armádě.

Mluvčí ministerstva Karl-Heinz Grundböck řekl, že ministerstvo nemá informace o původu uvedeného seznamu. Erdoganovo referendum o rozšíření prezidentských pravomocí se minulý měsíc skončilo celkovým schválením návrhu těsnou většinou hlasů voličů, v Rakousku ho však podpořilo přes 70 procent tamních Turků. A to by mohl být i zdroj uvedeného seznamu. Kde byly tajné služby, proč tyto informace musela vytěžit politická strana?


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr