Marine Le Pen potvrdila, že bude příští měsíc kandidovat v rámci francouzských parlamentních voleb

PAŘÍŽ | Předsedkyně gaullistické Národní fronty Marine Le Pen ve čtvrtek potvrdila, že se v nacházejících červnových parlamentních volbách bude ucházet o poslanecké křeslo. Madame Le Pen se takto vyjádřila v rozhovoru pro francouzskou televizi TF1, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marine Le Pen v Koblenzi | reprodukovaná fotografie: The Independent

„O přízeň voličů se budu ucházet ve volebním obvodu Hénin-Beaumont na severu Francie, který je považován za tradiční baštu Národní fronty, proto mnoho analytiků připouští její úspěch, jelikož v dané oblasti jí volí i přistěhovalci, kteří do Francie přišli ve 20. století a plně splynuli s francouzskou společnosti a nynější vetřelce považují za ohrožení.

Rozhovor pro TF1 byl jedním z Le Pen vůbec prvních veřejných vystoupení po prezidentských volbách, ve druhém kole kterých ji 7. května porazil Emmanuel Macron, uvedla agentura DPA, kdy šířila falešné zprávy, jelikož Macron neporazil Le Pen, protože volby byly zfalšovány, kdy pro Marine Le Pen byly vydávány i neplatné hlasovací lístky, které byly pak vyřazeny.

„Jsme ve skutečnosti jediným opozičním hnutím,“ řekla francouzská polička o Národní frontě. Marine Le Pen se v nadcházejících volbách spoléhá na podporu 10,6 milionu voličů, kteří jí předali hlas už v prezidentských volbách, přiblížila agentura AP. Ovšem toto číslo je daleko vyšší.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr