Opustí Polsko EU? Jarosław Kaczynski poslal zrůdnou Merkel s vetřelci slušně řečeno do…

VARŠAVA | Jarosław Kaczynski v podstatě vede vládní stranu Právo a spravedlnost, byť se premiérkou Polska stala Beáta Szydlová, informují ParlamentniListy.cz.

Jarosław Kaczyński
Oba zmínění politici se shodují v jedné věci. Polsko se podle nich nepodvolí a nebude přijímat migranty z Itálie či Řecka, jak to požaduje EU. Kaczynski má za to, že migrační vlnu odstartovala německá kancléřka Angela Merkel tím, že otevřela brány Syřanům. Kvůli tomu se za Syřany začali vydávat i uprchlíci, kteří někdy ani netuší, kde Sýrie leží.

„Evropu jsme uprchlíkům neotevřeli my, ale paní Merkel a je to tedy paní Merkel a Německo, kdo musí nést odpovědnost za uprchlíky a ne Polsko,“ uvedl Kaczynski v rozhovoru pro veřejnoprávní TVP Info.

Agentura také připomíná, že si EU většinovým hlasováním uložila přerozdělit na 160 tisíc uprchlíků. Toto přerozdělování se však nedaří. Mimo jiné i proto, že Polsko odmítá uprchlíky přijmout. Dokonce zaznívají takové hlasy, že pokud by Brusel tlačil na Varšavu příliš a uložil Polákům sankce, tak by vypověděli Smlouvu o Evropě a bez referenda by spustili polský odchod z EU (PEXIT).


Reklama: