Milost Miloše Zemana do vězení ještě v neděli nedorazila. Jiří Kajínek sedí a sedí. Kdy bude venku?

JABLONEC NAD NISOU | Ředitel rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou Vlastimil Kříž předstoupil v neděli v podvečer po čtyřech dnech čekání před novináře. Žádné informace o prezidentské milosti pro odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka však neměl, píše ČTK.

Jiří Kajínek
Řekl, že s milostí se musí do věznice dostavit předsedkyně jabloneckého soudu či pověřený soudce, aby odsouzeného seznámil s podmínkami. Pak bude možné Kajínka propustit na svobodu, dodávají ParlamentniListy.cz.

„Mediální zájem vzbudil v občanech tohoto města i ve veřejnosti z celé České republiky mnoho dotazů o tom, co se právě teď děje ve věznici,“ řekl Kříž. Ujistil, že ve věznici panuje klid a pořádek, víkend byl standardní s vycházkami některých odsouzených a návštěvami.

„Mohli jste potkat některé odsouzené, kteří byli i mimo areál věznice,“ dodal ředitel. K očekávané milosti Kajínka pouze řekl: „Pakliže obdržím dokument, který mě bude opravňovat k tomu, abych zahájil úkony k realizaci rozhodnutí prezidenta republiky, učiním tak bezodkladně.“

Miloš Zeman ještě k udělení milosti, kterou zatím svět neviděl dodal, že k ní připojí i klauzuli o podmínění, této milosti. Takže Kajínek bude muset sedm let sekat dobrotu, jinak by se do vězení opět vrátil. Ze svého doživotního trestu si zatím odseděl 23 let, což neznamená, že kdyby se nenapravil a páchal dále kriminalitu, že by se jednalo o 23 let konečných.


Reklama: