Ukrajinští nacisté pohrozili opozici Nocí dlouhých nožů

KYJEV | Místopředseda parlamentní strany Národní fronta Jurij Bereza si myslí, že opozice má jen malou šanci k návratu k moci na Ukrajině, v případě podobných pokusů slibuje uspořádání Noci dlouhých nožů. Informuje Sputnik.

nacistická Ukrajina
„Máme bojové zkušenosti a ta revoluce skončila velkým množstvím krve… Jakmile pocítím, že ztrácíme Ukrajinu, bude akce… Mám „plán B“… Občanská válka nebude. Odveta nebude. Bude Noc dlouhých nožů a konec,“ řekl Bereza v přenosu ukrajinské televizní stanice 5. kanál při odpovědi na otázku, bude-li odveta opozice.

Bereza je poslancem Rady strany bývalého ukrajinského premiéra Arsenie Jaceňuka, a také je velitelem speciální jednotky Dněpr-1. Bereza je v RF trestně stíhán za válečné zločiny na Donbasu a za výzvy k terorismu.

Nocí dlouhých nožů je označována odplata Adolfa Hitlera velitelům SA v červnu 1934. Důvodem k popravám posloužila nevěrnost velitelů v čele s Ernstem Röhmem a podezření z přípravy převratu. V dokumentech Norimberského tribunálu z roku 1946 je uvedeno, že během Noci dlouhých nožů bylo hitlerovci zlikvidováno více než tisíc krajanů, přičemž většina byla členy NSDAP.


Reklama: