Bezpečnost našich občanů patří na první místo

Evropa má za sebou další teroristický útok. Na pažbách zbraní teroristů tak, žel, přibylo dalších několik zářezů o to hlubších, o kolik bylo méně obětem.

Vojtěch Filip | foto: commons.wikimedia.org
Další zmařené lidské životy a nevinné oběti. Teror se šíří po našem kontinentě jako morová epidemie. Nikdo není schopen předem odhadnout, kde teroristi znovu zaútočí…

Nejen „Bruselští páni“, ale i většina šéfů států a vlád v bezpečí nové budovy NATO za 1 mld. USD povečeřela a dál nečinně pozoruje dění v Evropě. Ale co více, na pokyn A. Merkelové vyhrožují zemím sankcemi, pokud nepřijmou na svá území migranty dle kvót, které v Bruselu jistě po těžké práci tužkou členským státům nadiktovali. I České republice hrozí nemalá finanční pokuta, několik miliónů eur, pokud nepřijmeme tolik migrantů, kolik nám nařídili. Vláda slovy kvóty odmítla, ale jaké budou činy? Aby slova nebyla vše, co pro bezpečí našich občanů premiérova četa udělala. Zásadní otázkou je, jak „silným hráčem“ je premiér Sobotka nejen co se týče zahraniční politiky a hájení práv ČR.
Kladu si otázku, jak dlouho budeme muset bojovat proti absurdním bruselským nařízením, která ohrožují bezpečnost občanů ČR? Slováci a Maďaři se kvůli systému kvót už obrátili na Evropský soudní dvůr. Ptám se tedy, pane premiére: Proč se Česká republika k žalobě Slovenska a Maďarská také nepřidá? Chybí snad někomu dostatek odvahy, aby konečně začal konat a postavil se bruselskému absurdistánu? A co ochrana našich hranic? Myslí si snad stále někdo, že není nutné posílení kontrol na našich hranicích? Alespoň častěji cvičit součinnost cizinecké policie a složek integrovaného záchranného systému by se hodilo. Možná, že vláda jen čeká, až se i u nás stane podobné neštěstí jako v Manchesteru. Nebude pozdě pak konat? Pochopitelně ostentativně, co se týče některých politiků, kteří mají zřejmě již teď připravenou šablonu smuteční řeči plné lítosti a upřímných a hlubokých soustrastí. To už bude ale pozdě…

Až do této chvíle jsem byl optimistou. Žel, v této nelehké době, bez jistoty bezpečí, musím odložit optimismus stranou a začít se ptát i za občany naší země.

Pane premiére, páni ministři, co dělá vláda pro to, aby posílila bezpečnost naší země? Jaká preventivní opatření vláda zavedla, aby předešla teroristickým útokům na našem území? Dočkáme se odpovědi a činů?


Reklama: