Američané spáchali v Iráku hromadou vraždu civilistů

MOSKVA | Ministerstvo zahraničních vztahů Ruské federace vyjadřuje hluboké znepokojení vyvolané odhalenými fakty týkajícími se hromadné smrti civilního obyvatelstva Iráku následkem bombardování a ostřelování ze strany Spojených států (SS) a jejich západních spojenců. Uvádí se to v komentáři oficiální mluvčí ministerstva Mariji Vladimirovny Zacharovy. Podle jejích slov je počet obětí šokující, informuje Sputnik.

Marija Vladimirovna Zacharovova | foto: sputnik

Zacharova připomněla útok amerického letectva 17. března na mosulský obvod Al-Džadida, jehož následkem zahynulo více než 100 civilních obyvatel. „Z Washingtonu přišlo opožděné přiznání v souvislosti s tímto útokem,“ uvedla. „A to je pouze další krvavá epizoda bezkontaktní války, kterou vedou Američané v Iráku a sousední Sýrii,“ dodala.

„V těchto dnech to potvrdila smrt 35 místních obyvatel v syrském městečku Mayadin. Stejně jako v Mosulu byly mezi nimi ženy a děti“, uvedla oficiální mluvčí MZV o americkém vraždění žen a dětí.

Marija Vladimirovna Zacharova dále uvedla, že mnoho zákonných otázek vyvolává statistika, kterou uvádí americká armáda o obětech mezi civilním obyvatelstvem Iráku následkem používání letectva a těžkých zbraní ze strany koalice. Čímž naznačila, že se jedná o vláčné zločiny a zločiny proti lidskosti.

MZV RF vyjádřilo soustrast v souvislosti s oběťmi mezi civilním obyvatelstvem. „Současně potvrzujeme solidaritu s vedením a lidem přátelského Iráku v této těžké hodině pro jejich zemi. Jsme ochotni i nadále poskytovat Bagdádu efektivní podporu v nekompromisním boji proti teroristické hrozbě, ať pochází odkudkoliv“, zdůraznila tisková mluvčí ruské diplomacie a nepřímo označila Spojené státy za teroristy.