V Afganistanu neoznačené americké vrtulníky podporují teroristy

MOSKVA | Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavrov informoval o letech neoznačených vrtulníků v Afghánistánu, informuje Sputnik. Vzhledem tomu, že afghánský vzdušný prostor je 100 % kontrolován zeměmi Severoatlantické aliance (SA) pod velením Spojených států (SS), tak tyto vrtulníky poskytují vzdušnou podporu teroristům v boji s vládními vojsky s vědomím SS případně jsou to přímo vrtulníky SS s americkými piloty.

Vrtulník SS bez označení

„Na Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace vznikly otázky ohledně prohlášení afghánských poslanců o letech vrtulníků americké výroby bez označení nad územím kontrolované extrémisty,“ oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov. „Jsou důkazy toho, že tyto vrtulníky něco shazovaly na toto území, některé vrtulníky bez označení přistály a potom zase odlétly,“ uvedl ministr Lavrov na tiskové konferenci po jednání se svým kolegou ze Zambie.

„Svědci tvrdí, že se vracely na základny, na kterých byli i američtí vojáci. Samozřejmě to všechno vyvolává otázky,“ dodal Lavrov, Sergej Viktorovič. Dále zdůraznil, že jestli je to další pokus využít extrémisty jako dočasné spojence pro dosažení nějakých cílů s úmyslem je dostat pod kontrolu, tak je to velmi krátkozraká taktika.

Ruský ministr zahraničí podotkl: „Podobná taktika už se používala v Afghánistánu a Iráku a vedla pouze k vytvoření silných teroristických organizací.“ Ruský ministr opět nepřímo potvrdil, že SS podporují terorismus a vytvářejí teroristické organizace.


Reklama: