Jdi do vole prdele, Andreji! Babiš chtěl na koncert Tří sester

CHOMUTOV | Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se chystal vyrazit na koncert skupiny Tři sestry v Chomutově a požádal kapelu, zda by ho mohla podpořit anebo alespoň pomlčet o tom, že s Babišem nesouhlasí, pokud hudebníci patří mezi odpůrce bývalého ministra financí. A co na to kapela? Babišovi poslala pádnou odpověď. Informují ParlamentniListy.cz.

Foto s hajzlem

Předvolební kampaň Andreje Babiše v plném proudu. Šéf hnutí ANO objíždí republiku a oslovuje voliče tam i onde. Ke svému zviditelnění chtěl podle všeho využít i koncert skupiny Tři sestry, ale pravděpodobně spláče nad výdělkem, jak se říká.

„Dnes 1. 6. 2017 byl náš kapelník telefonicky kontaktován údajně jménem šéfa krajského vedení hnutí ANO s informací o chystané návštěvě poslance Andreje Babiše na našem koncertě 2. 6. v Chomutově, kde je v rámci předvolební kampaně. K oznámení byl vznesen dotaz, zda v případě, že Fanánek je jeho příznivcem, by jej mohl pozdravit z pódia. V opačném případě, tedy pokud je jeho odpůrcem, zda by mohl o tomto pomlčet, píše kapela na sociální síti Facebook, cituje uvedený server.

Hudebníci poslali bývalému ministrovi financí jasný vzkaz. Dali jasně najevo, že odmítají být součástí Babišovy předvolební kampaně.

„Skupina Tři sestry je striktně apolitický hudební soubor, který nepodporoval, nepodporuje a nebude podporovat svými aktivitami NIC JINÉHO než dobré pití, jídlo, lásku a zdravý životní styl, natožpak jakékoli politické strany, hnutí či podobné subjekty. Zcela principiálně odmítáme, abychom v tomto smyslu byli jakkoli manipulováni či aby se z našich vystoupení staly předvolební mítinky a agitace politických stran. Věříme, že naši fanoušci to cítí stejně. Děkujeme jim za to,“ doplnila kapela.
Odpověď hudebníků vyvolala na sociální stí rozruch. Reklamní expert Martin Jaroš žijící už nějaký čas v Kataru postoj kapely velmi ocenil.

„Vždycky jsem měl rád umělecký soubor Tři sestry a teď je mám ještě radši. Jo, tohle není Kryštof. Jo a všimněte si, jak slizce si druhá strana dělá kampaň… A teď už slovy klasika – jdi do vole prdele, Andreji!“ připsal ke sdělení Tří sester.Reklama: