Byla to zase jen rusofobní lež a falešná zpráva. Ve Francii nenašli důkazy o „zásahu Ruska“ do voleb

PAŘÍŽ | Ředitel francouzské Národní agentury bezpečnosti informačních systémů (ANSSI) Guillaume Poupard prohlásil, že v hackerských útocích na Macronův předvolební štáb nebyly nalezeny stopy hackerů z Ruské federace, uvádí ve čtvrtek agentura Associated Press. Takže další rusofobní lež byla vyvrácena.

Ilustrační snímek
Podle Poupardových slov hackerský útok byl natolik nespecifický a tak jednoduchý, že provést ho mohl prakticky kdokoliv. Uvedl, že taková jednoduchost svědčí o tom, že je možné předpokládat, že útok mohl provést jeden člověk, informuje Sputnik.

Kromě toho, uvádí agentura, ředitel ANSSI řekl, že nic nenasvědčuje tomu, že by za hackerský útok nesla odpovědnost ruská hackerská skupina ART28, která byla obviňována především ze zásahů do voleb ve Spojených státech, ale to je taky jen propaganda, protože Američané nedokázali také potvrdit svá lživá tvrzení důkazy.

Macron během prezidentské kampaně hovořil o útocích na jeho předvolební štáb ze strany ruských hackerů, ale nepředložil žádné důkazy o účasti Ruské federace a tím dokázal, že je to jen sprostý lhář.


Reklama: