Na EET doplácíme všichni. Je to paskvil Babiše a měl by za to být potrestán

Byť se v souvislosti se zavedením EET mluvilo především o tom, kolik to bude stát podnikatele, potvrzuje se, že v důsledku tento “paskvil” z dílny ministra Babiše zaplatíme všichni.

Ivo Valenta
Je vcelku logické a přirozené, že náklady na zavedení evidence podnikatelé promítli do cen svých služeb. Státní kase EET nepřinese nic, protože část podnikatelů pověsila své podnikání na hřebík a podvodníci si vždy najdou cestu, jak podvádět dál. A jediný, kdo tedy na tom celém nesmyslu vydělá, budou výrobci elektronických pokladen, vývojáři softwaru a poskytovatelé internetu či mobilní operátoři.

Je pro mě zcela nepřijatelné, aby stát rezignoval na svou kontrolní funkci, kterou každý platíme ze svých daní, a přenášel na podnikatele, na všechny občany další náklady související s jeho neschopností.

Všichni si ze svých peněz platíme úředníky a zaměstnance finančních úřadů, aby řádně vybírali daně a dohlíželi na plnění daňových povinností. Nevím, proč bychom měli platit ještě pořízení a provoz EET. Pokud toto po nás stát chce, pak by nám měl všem ulevit na daních, protože je pak platíme zbytečně…


Reklama: