Agresivní Američané chtějí zničit naší ekonomiku

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin připustil možnost, že Spojené státy chtějí zničit ruskou ekonomiku a vyměnit vedení země, aby na konci převzaly ruský jaderný arzenál. To je ale chybná politika, jelikož nemíří na budoucnost, informuje Spunik.

Vladimir VLadimirovič Putin a William Oliver Stone

Během rozhovoru s ruským prezidentem o americké strategii režisér Wiliem Oliver Stone předpokládal, že ta sestává z toho, aby byla zničena ruská ekonomika a bylo vyměněno vedení, udělat z Ruska svého spojence a na konci ho připravit o jaderný arzenál.

„Tato varianta myšlení, tato varianta politiky je možná. Pokud to tak je, tak si myslím, že je to chybná politika právě kvůli tomu, že pohled na vztahy s Ruskem nesměřují na budoucnost,“ odpověděl ruský prezident v rozhovoru s Wiliemem Oliverem Sotnem, kdy byl vysílán televizní stanici Showtime, na otázku o strategii SS.

„Lidé, kteří tak přemýšlejí, nehledí do budoucnosti na 25-50 let. A pokud na to pohlédnou, tak by pravděpodobně budovaly vztahy s Ruskem podle jiného klíče a nesnažily by se Rusko změnit ve svého vazala,“ míní Vladimir Vladimirovič Putin.