Z Polska a tvrdě: Migrační politika EU je cestou do propasti. Předem bylo jasné, že to přinese terorismus

VARŠAVA | Polský vicepremiér Jarosław Gowin s odkazem na poslední muslimské teroristické atentáty prohlásil, že bylo již dopředu jasné, že tak masívní vlnaimigrantů s sebou tyto teroristické útoky přinese. Informuje server Českého portálu euRABIA.cz.

Jarosław Gowin
Zejména pokud jde o migranty z Blízkého východu, je hrozba terorizmu nanejvýš bezprostřední. „Migrační politika přijatá v EU se ukázala být cestou do propasti. A jsem přesvědčen, že veřejné mínění evropských národů se bude radikálně měnit, a ukáže se, že my, Poláci, jsme daleko lépe porozuměli dnešní době. My, Poláci, jsme si na rozdíl od národů západní Evropy uvědomili, jakou hrozbou je masová migrace ze zemí, jejichž kultura je Evropě naprosto cizí“, uvedl polský vicepremiér.

Podle Gowina je právem evropských občanů žít v takovém světě, ve kterém vládnou zásady, které vyznáváme již po staletí, ba tisícletí. „Avšak západní Evropa dnes bleskurychlým tempem mění svoji demografickou strukturu, a zdá se, že v případě takových zemí jako Francie, se během několika desetiletí může stát, že vyznavači islámu, a to nikoli jen islámu jako náboženství, ale vyznavači takových hodnot, jako je přesvědčení o nerovnosti mezi mužem a ženou, budou ve většině,“ shrnul polský místopředseda vlády.

A autor článku to komentuje slovy: Není tedy divu, že paralyzované, ponížené západní země, které na východ hleděly vždy s despektem, se tam teď zuřivě snaží nadumpingovat svůj bordel jako na smetiště. „Je až tragikomické, jak se štítí toho, co samy vychvalovaly, a vydávají befél k násilné solidaritě. Kdyby jim vládli certifikovaní idioti, asi by hůř nedopadly,“ uzavírá.


Reklama: