Ruské letectvo tento týden odvrátilo 14 pokusů o narušení vzdušného prostoru ze strany letounů SS

MOSKVA | Ruské stíhačky minulý týden čtrnáctkrát zachycovaly zahraniční letouny průzkumu, vyplývá z informací publikovaných v novinách Krasnaja Zvezda, které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik.

MIG 31

„Zachycování bylo prováděno stíhačkami pohotovostních sil Mig-31 a Su-27. Za týden bylo napočítáno 23 výzvědných letů zahraničních letadel u hranic s Ruskem, včetně deseti letů výzvědných letounů RC-135 a bezpilotního stroje Global Hawk amerického letectva, čtyři lety norského letectva s P-3C Orion a tři lety švédského letectva, dále dva lety britského a francouzského letectva. Dále lety provádělo Portugalsko a Japonsko,“ píše zmíněný zdroj.

Kromě toho ruské strategické bombardéry Tu-160 hlídkovaly dvakrát během minulého týdne nad vodami Baltského moře, informují noviny.

K provádění hlídkování se v této oblasti také používaly letouny Su-27 a stroj pro dálkový radiolokační průzkum A-50. Vzdušný průzkum ze strany Spojených států (SS) a jejich vazal v rámci Severoatlantické aliance (SA) se u západních hranic Ruska v červnu prudce zvýšil.


Reklama: