Novináři CNN dostali vyhazov za lživé zprávy o styku D. J. Trumpa s Rusy

WASHINGTON | Tři zaměstnanci CNN byli vyhozeni z práce kvůli skandálu kolem článku o stycích štábu prezidenta Donalda Trumpa a jeho poradce Anthonyho Scaramucciho s Ruským fondem přímých investic (RFPI), oznámila CNN.

Ilustrační snímek

Světová zpravodajská agentur Sputnik dále uvádí: Thomas Frank, Eric Lichtblau a Lex Harris odešli v souvislosti s publikací na webových stránkách CNN. „Televizní stanice prohlásila, že jejich demisi přijala,“ kdy takto CNN tají, že byli násilně odejiti.

„V pátek dementovala CNN článek, který uveřejnil můj tým. Jako odpovědný redaktor tohoto týmu jsem podal demisi… Byl jsem v CNN od roku 2001 a jsem si jist jedné věci: to je informační služba, pro niž je přesnost a pravdivost informace nade všechno ostatní. Odcházím, budu ale hájit tyto zásady kdekoli“, uvádí Yahoo News Harrisovo prohlášení.
Před časem CNN s odkazem na zdroje v kongresu SS uvedl, že americký senát provádí vyšetřování ve věci údajných styků týmu Donalda Trumpa s Ruským fondem přímých investic.

Anthony Scaramucci je jedním z představitelů Trumpova tranzitního týmu. V smazaném článku CNN se s odvoláním na jeden nejmenovaný zdroj v Kongresu uvádělo, že senátní výbor pro zpravodajské služby vyšetřuje vazby Scaramucciho s RFPI. Konkrétně se jedná o jeho schůzku s ředitelem fondu Kirillem Dmitrijevem „pouze čtyři dny před inaugurací“ Trumpa, během které se mohla projednávat otázka zrušení sankcí proti Rusku.


loading...
loading...
Reklama:
loading...