Viktor Orbán navrhl migranty deportovat, místo jejich transportu do zemí V4

BUDAPEŠŤ | Maďarsko navrhuje, aby Evropa migranty namísto přerozdělování vyvezla ven ze svého území. Podle agentury MTI to dnes prohlásil v Budapešti předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

Viktor Orbán se směje – Viktor Orbán nevet | foto: femina.hu
„My, kteří chceme Evropu národů, nejsme euroskeptici, ale eurorealisti, kteří chtějí stavět Evropu namísto písku na pevných základech,“ řekl Orbán na závěrečném akcí série občanských fór „Ochráňme Maďarsko!“ které uspořádala parlamentní frakce vládní strany Fidesz.

Ministerský předseda zdůraznil, že ani jednomu národu nemohou nařídit, s kým musí žít ve své vlastní zemi, to může podle jeho názoru být pouze suverénní volbou těchto národů.

Orbán vyjádřil přesvědčení, že „iluze masové integrace“ zkrachovala, místo ní vznikají paralelní společnosti, ve kterých stoupá kriminalita, zhoršuje se bezpečnost, hrozí terorismus a množí se teroristické útoky.

Orbán opět ostře kritizoval zásahy amerického finančníka maďarského původu George Sorose do záležitostí Maďarska. Řekl o něm: „Je to spekulant disponující rozsáhlou mafiánskou sítí, který ohrožuje klid a budoucnost Evropy.“ Kdy podle něj řízení proti zemím odmítající kvóty si měl v Bruselu objednat právě on.