Američané jsou na Rusku závislí. Bez nich by se uvrhli zpět do první poloviny minulého století a v rámci rusofobního šílenství se jim to málem stalo

WASHINGTON | Senát SS při schvalování sankcí proti Rusku na poslední chvíli přijal změnu, která zachránila americký vesmírný program před katastrofou. O zabránění uvrhnutí Spojených států do technického pravěku v rámci vesmírného programu informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na usnews.com a reuters.com.

RD-180
Američané jsou po nešťastných událostech v rámci programu raketoplánů absolutně a zcela závislí na Rusku, pokud jde o lety do vesmíru. V současnosti nemohou létat do vesmíru bez raketových motorů RD-180, které kupují od Rusů. Američané potřebují také motory RD-181 používané v lodi Antares.

Záleží jen na dobré vůli, kdy Američané skončí s lety do vesmíru, ale jak vidno Američané jsou v rámci své nenávisti zranitelní i střelbou do vlastní nohy, jelikož nedávno schválené sankce proti Rusku ale mohly vést k tomu, že by se SS zcela připravily o možnost létat do vesmíru.
V americkém senátu proběhlo hlasování nad novým dodatkem k zákonu uvalujícím nové sankce na Rusko a také Írán. V původním návrhu dodatek zakazoval nákup čehokoliv od firem spojených s ruskou rozvědkou a zborjním průmyslem a kosmický program Ruské federace je napojen na zbrojní průmysl.

Kdyby na poslední chvíli nedošlo po upozornění ke změně tohoto znění, sankce by se týkaly rovněž zmíněných motorů. To by znemožnilo lety do vesmíru NASA a také řadě soukromým společnostem. Mnoho civilních a komerčních misí je zcela závislých na raketách s ruskými motory. Následky takového zákazu by tedy byly pro SS katastrofální, kdy by se tak ocitly technologicky na úrovni po II. světové válce, v rámci kosmických letů.


Reklama: