Američané v Sýrii spolupracují s teroristy proti syrským vládním vojskům

MOSKVA | Ruský senátor Alexej Konstantinovič Puškov prohlásil, že Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) Spojených států (SS)odmítlo projednávat potenciální provokace s chemickými zbraněmi v Sýrii, protože teroristická skupina Al Káida je spojencem SS v rámci výměny režimu. O prohlášení vlivného ruského senátora informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Alexej Konstantinovič Puškov
Mluvčí MZV SS Heather Nauert novinářům oznámila, že SS si nemyslí, že teroristé chystají provokaci v Sýrii za použití chemických zbraní. „MZV SS odmítlo projednávat možnost provokace za použití chemických zbraní v Sýrii. Je to pochopitelné: Al Káida je tam nyní spojencem SS ve výměně režimu“, napsal senátor na svém Twitteru.

Teroristické skupiny v Sýrii připravují provokace s použitím chemické zbraně v jedné ze čtvrtí Dar’á stejně jako v provincii Idlib letos v květnu, oznámil RIA Novosti informovaný diplomatický zdroj.
Podle něj se provokace připravují ve čtvrti Nova Hasem Angel. Informace jsou získané z důvěryhodných zdrojů ve vojenském a politickém vedení Sýrie. Podle získané informace radikálové připravovali operaci několik posledních týdnů. Poslední prohlášení vojenského velení a amerického ministerstva zahraničních věcí o tom, že po použití chemických zbraní vládou Bašára Asada na území Sýrie budou přijata pro Asada katastrofální opatření, jsou pro teroristy nejsilnější motivací v přípravě provokace, poznamenal diplomatický zdroj.

Partner agentury dodal, že stejně jako v Idlibu budou k propagaci provokace přivedeni profesionální novináři, a „chemický útok“ budou vysílat opoziční média a sociální sítě. „Cílem akce je vyprovokování vpádu koalice vedené SS na území Sýrie s následujícím násilným svržením současné vlády,“ dodal diplomatický zdroj.


Reklama: