Diego Armando Maradona: Putin je fenomén a Trump jen postavička z komiksu. Jsem připraven trénovat ruské fotbalisty

MOSKVA | Legendární argentinský fotbalista Diego Armando Maradona prohlásil, že pro něho je ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin fenoménem, kdy vůdce SS Donald John Trump je jen postavičkou z komiksu nebo animovaného filmu.

Diego Armando MaradonaMaradona dříve prohlásil, že je fanouškem Putina, a že bude s ním mít schůzku, aby projednal otázku MS 2018 v Rusku.

„Putin je fenomén. Myslím si, že po Hugu Chávezovi a Fidelu Castrovi představuje Putin spolu s Danielem Ortegou a Evem Moralesem takřka nejvyšší ligu. Putin je člověk, který může přinést mír mnoha lidem ve světě,“ cituje Maradonu RT.

Pak se vyjádřil na adresu vůdce Spojených států D. J. Trumpa. „Je mi těžko o něm mluvit jako o politikovi. Nevidím ho v této roli. Pro mne je spíše postavou komiksu nebo animovaného filmu. Pokaždé, když ho vidím v televizi, přepínám kanál“, řekl Maradona.


Na otázku zda by rád trénoval ruskou fotbalovou reprezentaci odpověděl: Jednám s týmem Al-Fujairah, ale když uvidí člověk ruskou reprezentaci, bude každý chtít stát se jejím trenérem“, řekl Maradona. Legendární fotbalista také řekl, co by chtěl napravit v hře ruského mužstva.

loading...

„Mnohé by se dalo zlepšit. Viděl jsem utkání za účasti ruského mužstva. Nechtěl bych kritizovat trenéra, ale zdálo se mi, že Rusové neumějí útočit. Hráči nevěděli, kdy se mají bránit, a kdy je třeba míč zastavit. Viděli jsme, že ruské reprezentaci chybí sebejistota. A to záleží v mnohém na trenérovi,“ dodal Argentinec.


loading...
Reklama:
loading...