Mladé rodiny dostaly od dnešní asociální vlády další pořádnou facku

Mladé rodiny dostaly od dnešní vlády další pořádnou facku. Z nepochopitelných důvodů jim totiž vláda totálním zkomplikovala přístup k vlastnímu bydlení.

Ivo Valenta
Prosadila totiž zákon, který změnil podmínky, za kterých nejen mladé rodiny dosáhnou na hypotéky. Už totiž nebude možné si půjčit peníze na celou nemovitost. Banka bude vždy vyžadovat použití vlastních úspor, které však při současných cenách na trhnu nemovitostí budou dosahovat stovky tisíc korun.

Takže místo toho, aby vláda podpořila mladé rodiny a dala jim možnost dosáhnout na výhodný úvěr, osamostatnit se a začít budovat svůj vlastní život, tak jim tuto cestu dalším zbytečným regulačním zásahem doslova znemožní. Obávám se, že důsledky této změny pocítí nastupující generace sice pomalu, ale o to citlivěji.
Vláda bohužel zcela selhala v pomoci mladým rodinám a kromě několika výkřiků za čtyři roky nedosáhla ničeho podstatného. Díky regulačním opatřením vlády, ale také ČNB, dojde k výraznému růstu cen bytů, ale bohužel také cen nájmů. Vlastní bydlení se stává pro mladé rodiny v zásadě nedostupné a nájemní bydlení se jim skokově prodražuje. To je reálný výsledek čtyřletého vládnutí socialistů s lidovci a Babišem.

Rád bych věřil tomu, že vláda, která vzejde z podzimních parlamentních voleb, bude vůči mladé generaci daleko více vstřícnější a připraví pro mladé lidi skutečně fungující motivátory, které jim vytvoří podmínky pro zakládání rodin, samostatné bydlení i např. rozvoj soukromého podnikání. A jsem rád, že právě toto je jednou z priorit Strany soukromníků České republiky.


loading...
loading...
Reklama:
loading...