České miliardy pro Diag Human

Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL spolu s TOP09 a ODS ZAMÍTLA ve Sněmovně můj návrh, abychom veřejně projednali kauzu Diag Human, ve které je Česká republika odsouzena zaplatit 13,5 miliardy korun.

Tomio Okamura | foto: spd.cz
Výše uvedené politické strany nechtějí, aby se občané dozvěděli skutečná fakta a okolnosti, které vedly k této kauze, a kdo je odpovědný za škodu způsobenou České republice. Já i naše hnutí SPD jsme přesvědčeni, že je nutné, aby se lidé dozvěděli pravdu a je nutné iniciovat důsledné šetření celé věci. A já Vás prosím o podporu SPD v říjnových parlamentních volbách, abychom měli silnější mandát toto prosadit. Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se lidé dozví pravdu.

Vážené dámy a pánové, žádám o zařazení mimořádného bodu na program schůze Poslanecké sněmovny s názvem: „Projednání výsledků a okolností soudu v Lucembursku mezi Českou republikou a firmou Diag Human“.

Mám k tomuto návrhu mnoho důvodů. Z informací v médiích je zřejmé, že 27. 4. 2017 došlo před lucemburským soudem k vynesení rozhodnutí v neprospěch České republiky ve věci arbitrážního řízení mezi Českou republikou a firmou Diag Human. Rozhodnutí soudu potvrdilo vymahatelnost výsledků arbitráže z roku 2008, která dnes činí 13,5 miliardy korun.
Jsem přesvědčen, že jde o skutečnost, kterou je potřeba zde na půdě Poslanecké sněmovny projednat. Je třeba projednat okolnosti, které vedly k této kauze, je třeba projednat průběh této kauzy a samozřejmě je třeba jednat o tom, kdo je odpovědný za případnou škodu způsobenou České republice. Je nutné se dozvědět pravdu a případně iniciovat důsledné šetření celé věci.

Pevně věřím, že se svými kolegy z SPD nejsem sám, koho tyto otázky zajímají. Není přece možné, abychom se v okamžiku, kdy byla zřejmě ČR způsobena vážná finanční ztráta nebo její způsobení hrozí, tvářili, že se nic neděje.
Celá kauza je výsledek nezodpovědnosti a zřejmě i lumpáren, které na ministerstvu zdravotnictví prováděli ministři zdravotnictví za ČSSD a ODS. Proběhla zde doslova lobbistická hra se státní zakázkou a následným sporem, kde výsledek zaplatí čeští občané. A je až tragikomické, že právně zastupoval firmu Diag Human Jan Kalvoda, který byl místopředsedou české vlády v roce 1996, tedy v době, kdy firmu měla poškodit Česká republika.

loading...

Ne občané ze svých daní, ale odpovědní politici by měli tuhle kauzu platit. Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dlouhodobě navrhuje uzákonit přímou osobní hmotnou odpovědnost všech politiků. Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda nám však náš návrh zákona ve Sněmovně zamítla.


loading...
Reklama:
loading...