Američané jsou zloději. Podle ministra Lavrova je to nehoráznost

MOSKVA | Považujeme za nehorázné, že Spojené státy (SS) stále nevyřešily situaci s ruským diplomatickým majetkem v SS, oznámil v úterý ruský ministr zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavrov na adresu Američany ukradeného majetku Ruské federaci v SS.

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: Sputnik
Situace je nehorázná. Myslím si, že pro takovou velikou zemi jako SS a obhájce mezinárodního práva je to hanba, nechávat situaci v takovém stavu,“ řekl ministr Lavrov, Viktor Sergejevič novinářům.

Dále poznamenal, že v Moskvě chápou rusofobní nákazu Kongresu ohledně této otázky. Ministr připomněl, že rozhodnutí přijala administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy. „Použiji takové slovo, že už to byly křeče páté administrativy, která chtěla maximálně otrávit rusko-americké vztahy,“ zmínil Sergej Viktorovič.

V prosinci 2016 administrativa amerického prezidenta Baracka Husseina Obamy zavedla řadu sankcí proti Rusku, mezi kterými bylo uzavření přístupu k předměstským domům stálých zástupců Ruska při OSN v New Yorku a velvyslanectví ve Washingtonu.


Reklama: