Generation Identitaire bude lovit migranty u afrického pobřeží a s pomocí libyjské pobřežní stráže je vracet zpět na černý kontinent

Organizace Generation Identitaire přišla s novým projektem „Defend Europe“ („Braň Evropu“). Vybrali více než osmdesát tisíc euro na loď, která vyplula k pobřeží Libye, aby zabránila pašování nelegálních imigrantů do Evropy.
Informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na ndie.pl.

Braň Evropu
Generation Identitaire sbírala peníze něco přes dva měsíce prostřednictvím wesearchr.com. Vybírala se částka 80 000 euro, ale lidé přispěli už 98 000 euro. Díky nim mohl začít projekt „Defend Europe“, který spočíval v pořízení nevelké lodi a zaplacení nákladů na posádku.

Zakoupená loď C-Star už vyrazila k pobřeží Libye a na místě má být za několik dní. Podle posádky je jejich cílem zabránění nelegální imigraci do Evropy a znepříjemnění práce pašerákům lidí.

Po připlutí na místo se posádka zkontaktuje s libyjskou pobřežní stráží, které má nabídnout pomoc vyhledávat lodě s imigranty a odvádět je do přístavů v Libyi, tedy nikoliv jak to dělají „nevládní organizace“ do Itálie a Řecka.

Část francouzských médií označuje Generation Identitaire za pravicovou extremistickou organizaci, která chce ztížit záchranu topících se imigrantů. Před projektem „Defend Europe“ už varují „organizace na ochranu lidských práv“, tedy lidská hovada, která po úspěšné kontrarevoluci bude s oslavou oběšena.