V New Yorku žije na dva miliony krys. Na jejich vyhubení investují 32 miliónů dolarů

NEW YORK | Úřady New Yorku hodlají utratit 32 milionů dolarů na boj proti krysám. Cílem starosty Billa de Blasia je snížit populaci těchto hlodavců o 70 %. Informuje Sputnik. Smrt jedné krysy tedy vyjde na více jak 20 dolarů.

Gigantická krysa z New Yorku | reprofoto: Daily Mail
Jedná se o dodatečné prostředky k již existujícímu programu pro boj proti krysám a budou namířeny na tři nejproblémovější oblasti: jižní Manhattan (včetně čtvrtí Chinatown a East Village), jihozápadní Bronx a severní Brooklyn, což znamená, že město je hlodavci přímo zamořeno. Taková středověká metropole, kde špína, hnus a odpad lákal krysy. Kdy přijde mor?

„Odmítáme přijímat krysy jako normální součást života v New Yorku,“ prohlásil starosta, bude označen za xenofoba, který nepřijímá invazní parazitující druhy?New York jako americká stoka na východním pobřeží

V září budou v uvedených oblastech vyměněny drátěné odpadkové koše za železné kontejnery. Přes 16 milionů dolarů půjde na výměnu starých dřevěných podlah v domovních sklepích za podlahy betonové. Považte to vše v 21. století, co tam celé dvacáté dělali, když podlahy to budou z 19. století?

Město rovněž nakoupí několik stovek zařízení pro lisování odpadků, které krysy nedokážou pozřít. Kromě toho mají začít platit nová pravidla pro likvidaci odpadu a je stanovena předepsaná doba, během které odpadkové pytle bude možné vynést před dům pro jejich odvoz popeláři. Popelnice asi neznají. Takoví vyspělí Američané, že žijí na hromadách odpadů. Podle výzkumu Kolumbijské univerzity z roku 2014 v New Yorku žije kolem dvou milionů krys.