Terorismus v Hurgadě. Mu-slimák vraždil: Dvě mrtvé ženy a čtyři zraněné. Odnesla to i Češka

HURGADA – PRAHA | K ubodání dvou Ukrajinek došlo v egyptském letovisku Hurghadě. Útočník zranil i další čtyři turisty. Následně byl zadržen. Jednalo se evidentně o teroristický útok islamisty, takto posoudil odborník na islám na slovo vzatý. Mezi pobodanou čtveřicí byla i žena s českým pasem.

útok teroristy v Hurgadě
Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová v souvislosti s útokem prvně ubezpečila, že nebyly žádné zprávy o tom, že by byli zraněni nějací čeští turisté. To se však mýlila. Útočník, který zřejmě připlaval na hotelovou pláž z nedaleké veřejné pláže, byl následně zadržen.

Kromě dvou zabitých Ukrajinek byly zraněny tři osoby ze Srbska a jeden Polák. Byli zasaženi do obličeje, krku a nohou, následně převezeni do místních nemocnic. Ke zranění 36leté Češky mělo dojít podle agentury Reuters při útoku mu-slimáckého zmrda s nožem v egyptském letovisku Hurghada.

„Zranění jedné Češky již ministerstvo zahraničních věcí potvrdilo, a to na základě informací egyptských úřadů. Žena má podle všeho lehce zraněnou nohu, je mimo ohrožení života. Uvedla to česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová v Událostech České televize. Jeden z diplomatů české ambasády v Káhiře by zraněnou Češku měl v nejbližších hodinách navštívit v nemocnici. Češka je klientkou cestovní kanceláře Pantour,“ informují ParlamentniListy.cz.

loading...

Byl to islamista, řekl mezinárodně uznávaný odborník na islám Pelikán

Petr Pelikán

K útoku v egyptském letovisku Hurghada, při němž zahynuly dvě německé turistky a byla zraněna mimo jiné jedna Češka, se pro ČT24 vyjádřil arabista a islamolog Petr Pelikán, který svým otevřeným vyjádřením moderátora propagandistické ČT24 Tomáše Drahoňovského šokoval tak, že si snad i do gatí presstitut nadělal.

„Vousy, brada a depilovaný knír. To je klasické poznávací znamení. Takhle má vypadat člověk podle těch nejkonzervativnějších paradigmat,“ sdělil Pelikán k typickému vzhledu takovýchto útočníků.

„Skutečně to lze brát vážně, tu vizualitu? Vypadá to jako vzorová karikatura proroka Mohameda,“ sdělil překvapený moderátor Tomáš Drahoňovský. „Nemůže se fundamentalista oholit?“ zeptal se. „Může. Ale pravděpodobně, kdo jedná v afektu, nenechá si narůst mezitím vousy. Ta vizualizace je u nich velmi důležitá,“ zareagoval Pelikán a zavzpomínal na svá studia v Egyptě. „Byla doba, kdy se mezi sebou přelo Muslimské bratrstvo s těmi, kdo se nazývají salafisté. Z toho tehdejšího mírumilovného salafismu vyrostlo postupně to, o čem hovoříme jako o těch individuálních teroristech,“ dodal Pelikán, kterého citují ParlamentniListy.cz.

„Správný salafista má mít vousy, pokud možno depilovaný knír, nejlépe ještě ty vousy má mít obarvené hennou. Muslimští bratři si dělali ze salafistů ještě legraci, že musí nosit krátké džaláby, ty noční košile, neboť i to stanoví některé muslimské texty,“ sdělil Pelikán.

Definice salafismu se podle něj mění. „Salafismus, to z čeho vyšel, je obrácení se k příkladu lidí, kteří žili za doby a v prostředí proroka Mohameda. Původní salafismus se je snažil napodobit ve vnějších projevech. Ta dnešní vlna se ještě snaží pěstovat tu bojovnost,“ podotkl také Pelikán.


loading...
Reklama:
loading...